VS-VSKL56/12
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-VSKL56/12
Descripción:
MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 60 A
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 1.2 kV
Series -
Package / Case ADD-A-PAK (3 + 4)
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 135 A
Base Product Number VSKL56
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 1200A, 1256A