VS-VSKT105/06
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-VSKT105/06
Descripción:
MODULE THY 600V 105A ADD-A-PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 250 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 105 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case ADD-A-PAK (3 + 4)
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Bulk
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 235 A
Base Product Number VSKT105
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 2000A, 2094A