Hogar / SCRs - Modules / VS-VSKT570-16PBF
minImg
VS-VSKT570-16PBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-VSKT570-16PBF
Descripción:
MODULE THY 570A SMAGN-A-PAK
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 135°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 500 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 570 A
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case 3-SuperMAGN-A-PAK™
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 894 A
Base Product Number VSKT570
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 18000A, 18800A