VS-VSKU26/12
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VS-VSKU26/12
Descripción:
MODULE THYRISTOR 27A ADD-A-PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 27 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.2 kV
Package Bulk
Structure Common Cathode - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 60 A
Base Product Number VSKU26
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 400A, 420A