VS2AP5CV15Q-80106
Banner Engineering Corporation
Producto No:
VS2AP5CV15Q-80106
Descripción:
VS2AP5CV15Q-80106 3PIN PICO THD
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection NEMA 6, IEC IP67
Response Time 500µs, 1ms
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Configuration PNP - Light-ON
Sensing Method Convergent
Light Source Red (660nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series VS2
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 78.74" (2m)