Hogar / Single Diodes / VSKY02400603-G4-08
minImg
VSKY02400603-G4-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VSKY02400603-G4-08
Paquete:
CLP0603-2M
Descripción:
DIODE SCHOT 40V 200MA CLP0603-2M
En stock : 10529
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Capacitance @ Vr, F 30pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package CLP0603-2M
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 40 V
Series -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 540 mV @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 200mA