VSM-2M5RNR500-2M
Banner Engineering Corporation
Producto No:
VSM-2M5RNR500-2M
Descripción:
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 65°C
Ingress Protection IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 19.685" (500mm)
Output Configuration NPN - Dark-ON
Sensing Method Through-Beam
Light Source Red (630nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series VSM-2
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 78.74" (2m)