VUB50-12PO1
IXYS
Producto No:
VUB50-12PO1
Fabricante:
IXYS
Paquete:
ECO-PAC2
Descripción:
BRIDGE RECT 3P 1.2KV 56A ECOPAC2
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 1.2 kV
Diode Type Three Phase (Braking)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package ECO-PAC2
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 1200 V
Series -
Package / Case ECO-PAC2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.6 V @ 45 A
Mfr IXYS
Package Box
Current - Average Rectified (Io) 56 A