VVZB120-12IO1
IXYS
Producto No:
VVZB120-12IO1
Fabricante:
IXYS
Descripción:
RECT BRIDGE 3PH 120V 1200V V2
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 100 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 120 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 3 SCRs, 3 Diodes
Voltage - Off State 1.2 kV
Series -
Package / Case V2-PAK
Mfr IXYS
Package Box
Structure Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes - IGBT with Diode
Base Product Number VVZB
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 750A @ 50MHz