Hogar / Rocker Switches / W12D2AH01-A7Z7A-100
minImg
W12D2AH01-A7Z7A-100
Carling Technologies
Producto No:
W12D2AH01-A7Z7A-100
Descripción:
SWITCH ROCKER
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking Parking Brake, Vertical
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series W
Voltage Rating - DC 12 V