W1X103SCVKGGKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
W1X103SCVKGGKR
Descripción:
CAP CER 10000PF 275VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 275VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings X1
Series W1X
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF