W22S2-HW-10/01
c3controls
Producto No:
W22S2-HW-10/01
Fabricante:
c3controls
Descripción:
22MM SS 2 POS 1 NO / 1 NC
En stock : 200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Current Rating (Amps) 10A (AC), 2.5A (DC)
Depth Behind Flange 68.60mm
Product Status Active
Voltage Rating - AC 72 V
Electrical Life -
Mfr c3controls
Illumination Non-Illuminated
Features -
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Number of Positions 2
Termination Style Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.50mm Dia
Approval Agency CE, cULus
Circuit DPST-NO/NC
Mounting Type Panel Mount
Mechanical Life 500,000 Cycles
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 22
Voltage Rating - DC 28 V