Hogar / Memory / W25Q80BWBYIG TR
minImg
W25Q80BWBYIG TR
Winbond Electronics
Producto No:
W25Q80BWBYIG TR
Paquete:
8-WLCSP (1.41x2.37)
Descripción:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8WLCSP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 80 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface SPI - Quad I/O
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-WLCSP (1.41x2.37)
Series SpiFlash®
Write Cycle Time - Word, Page 800µs
Memory Size 8Mbit
Package / Case 8-UFBGA, WLCSP
Technology FLASH - NOR
Voltage - Supply 1.65V ~ 1.95V