Hogar / Memory / W25Q80BWZPIG
minImg
W25Q80BWZPIG
Winbond Electronics
Producto No:
W25Q80BWZPIG
Paquete:
8-WSON (6x5)
Descripción:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8WSON
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 80 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface SPI - Quad I/O
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-WSON (6x5)
Series SpiFlash®
Write Cycle Time - Word, Page 800µs
Memory Size 8Mbit
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Technology FLASH - NOR
Voltage - Supply 1.65V ~ 1.95V