Nuvoton Technology Corporation
Producto No:
W83L771ASG TR
Fabricante:
Paquete:
8-TSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC H/W MONITOR 8SOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature | -40°C ~ 125°C, -40°C ~ 127°C |
| Output Type | SMBus |
| Topology | ADC, Register Bank |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Series | - |
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Accuracy | ±3°C(Max) |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Sensor Type | Internal and External |
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 3.63V |
| Output Fan | No |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Alarm | Yes |
| Base Product Number | W83L771 |