WB0402T24NSJ
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
WB0402T24NSJ
Descripción:
WW IND 0402 24NH 5%
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 24 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.7GHz