WB0603T11NSG
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
WB0603T11NSG
Paquete:
0603
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
WW IND 0603 11NH 2%
En stock : 8000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 4000
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 33 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 86mOhm Max
Inductance 11 nH
Series WB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz