WB0805T6N8SJ
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
WB0805T6N8SJ
Paquete:
0805
Descripción:
WW IND 0805 6.8NH 5%
En stock : 6000
Precio Ext
  • 3000
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 50 @ 1GHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 6.8 nH
Series WB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz