WB1008T3R9SJ
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
WB1008T3R9SJ
Descripción:
WW IND 1008 3900NH 5%
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 20 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.110" L x 0.079" W (2.79mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Inductance 3.9 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz