NKK Switches
Producto No:
WB12L
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$24.4245
$24.4245
250
$23.897896
$5974.474
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.50mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | WB |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 15,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Stainless Steel |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | - |