WCI1005CP12NGDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Producto No:
WCI1005CP12NGDG
Paquete:
0402
Descripción:
CHIP IND 1005,12NH,G,24Q,0.64A,4
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 62 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 12 nH
Series WCI1005CP
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.6GHz