WCI1005CP18NGDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Producto No:
WCI1005CP18NGDG
Descripción:
CHIP IND 1005,18.0NH,G,25Q,0.42A
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 52 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 18 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.1GHz