WCI1005CP2N2CDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Producto No:
WCI1005CP2N2CDG
Descripción:
CHIP IND 1005,2.2NH,C,19Q,0.96A,
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 55 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 960 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 10.8GHz