WCI1608CP68NGDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Producto No:
WCI1608CP68NGDG
Paquete:
0603
Descripción:
CHIP IND 1608,68NH,G,37Q,0.6A,4K
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 37 @ 200MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 340mOhm Max
Inductance 68 nH
Series WCI1608CP
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz