WCI2012CP36NGDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Producto No:
WCI2012CP36NGDG
Paquete:
0805
Descripción:
CHIP IND 2012,36NH,G,55Q,0.5A,3K
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 55 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 36 nH
Series WCI2012CP
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz