WCL2520-121-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
WCL2520-121-R
Descripción:
FIXED IND 120UH 30MA 13 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 8 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 30 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13Ohm Max
Inductance 120 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 3MHz