WCL2520-2R7-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
WCL2520-2R7-R
Paquete:
1008
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 300MA 1.4OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 12 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 2.7 µH
Series WCL2520
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz