WCL3225-120-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
WCL3225-120-R
Paquete:
1210
Descripción:
FIXED IND 12UH 265MA 1.2 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.089" (2.25mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 265 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 12 µH
Series WCL3225
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz