Hogar / Fixed Inductors / WCLA1005V1-2R2-R
minImg
WCLA1005V1-2R2-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
WCLA1005V1-2R2-R
Paquete:
0402
Descripción:
FIXED IND 2.2NH 960MA 70MOHM SMD
En stock : 993
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 18 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 960 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series WCLA1005V1
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz