Hogar / Fixed Inductors / WCLA1005V1-620-R
minImg
WCLA1005V1-620-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
WCLA1005V1-620-R
Paquete:
0402
Descripción:
FIXED IND 62NH 100MA 1.12OHM SMD
En stock : 995
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.12Ohm Max
Inductance 62 nH
Series WCLA1005V1
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.62GHz