Hogar / Fixed Inductors / WCLA2012V1-5R6-R
minImg
WCLA2012V1-5R6-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
WCLA2012V1-5R6-R
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 5.6NH 600MA 65MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 50 @ 1GHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 5.6 nH
Series WCLA2012V1
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz