Hogar / Ceramic Capacitors / WF095162WJ10238BJ1
minImg
WF095162WJ10238BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
WF095162WJ10238BJ1
Descripción:
CAP CER 1000PF 14KV SCREW
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.378" (162.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 14000V (14kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.740" Dia (95.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series TWXF
Package / Case Nonstandard, Screw Terminals
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF