Hogar / Ceramic Capacitors / WF165270WL76238BJ1
minImg
WF165270WL76238BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
WF165270WL76238BJ1
Descripción:
CAP CER 7600PF 16KV SCREW
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 10.630" (270.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16000V (16kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.693" Dia (170.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series TWXF
Package / Case Nonstandard, Screw Terminals
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 7600 pF