Hogar / Ceramic Capacitors / WF165335WL10336BJ1
minImg
WF165335WL10336BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
WF165335WL10336BJ1
Descripción:
CAP CER 10000PF 16KV SCREW
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 13.189" (335.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16000V (16kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.693" Dia (170.00mm)
Capacitance 10000 pF