WF20P1R0 JTL
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WF20P1R0 JTL
Paquete:
2010
Descripción:
RES 1 OHM 5% 1W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 1 Ohms
Series WFxxP
Power (Watts) 1W