WFCP0402R0300FE66
Vishay Dale
Producto No:
WFCP0402R0300FE66
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
0402
Descripción:
RES 0.03 OHM .25 W 1% 0402 SMD
En stock : 15673
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 30 mOhms
Series WFCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W