WFCP0402R0330FE66
Vishay Dale
Producto No:
WFCP0402R0330FE66
Descripción:
RES 0.033 OHM .25 W 1% 0402 SMD
En stock : 16850
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 33 mOhms
Series WFCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W