WG50N65DHWQ
WeEn Semiconductors
Producto No:
WG50N65DHWQ
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
IGBT TRENCH FD ST 650V 91A TO247
En stock : 738
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 105 ns
Switching Energy 1.7mJ (on), 600µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 91 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 66ns/163ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 160 nC
Power - Max 278 W