Hogar / Ceramic Capacitors / WI106266WL50236BJ1
minImg
WI106266WL50236BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
WI106266WL50236BJ1
Descripción:
CAP CER 5000PF 16KV SCREW
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 10.768" (273.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16000V (16kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.173" Dia (106.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Nonstandard, Screw Terminals
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 5000 pF