Hogar / Fixed Inductors / WIP252012S-1R5MLDG
minImg
WIP252012S-1R5MLDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Producto No:
WIP252012S-1R5MLDG
Paquete:
1008
Descripción:
POWER INDUCTOR 2520 1.5UH 20% DC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 63mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series WIP252012S L
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz