WK73R1ETTP6340F
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
WK73R1ETTP6340F
Descripción:
RES 634 OHM 1% 1/3W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 634 Ohms
Series WK73R
Power (Watts) 0.333W, 1/3W