WK73R1JTTD2872F
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
WK73R1JTTD2872F
Descripción:
RES 28.7K OHM 1% 1/2W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 28.7 kOhms
Series WK73R
Power (Watts) 0.5W, 1/2W