WKO472MCPQG0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
WKO472MCPQG0KR
Descripción:
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series WKO
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 pF