WKP471MCPNZ0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
WKP471MCPNZ0KR
Descripción:
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 760VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series WKP
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 pF