Hogar / Fixed Inductors / WLAC293AZ0G82NLB
minImg
WLAC293AZ0G82NLB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLAC293AZ0G82NLB
Descripción:
COIL AIR CORE 82NH 2% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 100 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.190" L x 0.150" W (4.83mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.4mOhm
Inductance 82 nH