WLC60XG340GAQ
Banner Engineering Corporation
Producto No:
WLC60XG340GAQ
Descripción:
WLC60 WORK LIGHT; LENGTH: 340 MM
Guía del usuario
Lens Type Flat, Clear
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Rated Life -
Ingress Protection IP67/IP68/IP68G/IP69 - Dust Tight, Oil and Water Resistant, Waterproof
Termination Style Connector (M12)
Housing Material Aluminum (Al), Nickel Plated
Profile (W x H) 2.40" x 1.23" (60.9mm x 31.3mm)
Approval Agency CE, cULus
Product Status Active
Weight -
Series WLC60
Power - Rated -
Length 13.39" (340.0mm)
Voltage - Supply 12 ~ 30VDC