Hogar / Fixed Inductors / WLCM0603Z0B3N2TB
minImg
WLCM0603Z0B3N2TB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCM0603Z0B3N2TB
Descripción:
INDUCTOR FIXED 3.2NH 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 3.2 nH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.5GHz