Hogar / Fixed Inductors / WLCM1005Z0H8N2TB
minImg
WLCM1005Z0H8N2TB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCM1005Z0H8N2TB
Paquete:
0402
Descripción:
INDUCTOR FIXED 8.2NH 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Series CM
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.7GHz