Hogar / Fixed Inductors / WLCM1608Z2JR27TB
minImg
WLCM1608Z2JR27TB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCM1608Z2JR27TB
Paquete:
0603
Descripción:
INDUCTOR FIXED 270NH 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 8 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Inductance 270 nH
Series CM
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 400MHz