Hogar / Fixed Inductors / WLCW1608HQJ43NPB
minImg
WLCW1608HQJ43NPB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCW1608HQJ43NPB
Paquete:
0603
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 43NH 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 45 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 810 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.067" L x 0.040" W (1.70mm x 1.02mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 43 nH
Series CW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.45GHz